Aeolian Adaları | pruva.com.tr
15961
post-template-default,single,single-post,postid-15961,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aeolian Adaları

Aeolian Adaları

Sicilya’nın kuzeydoğu kıyısındaki kobalt mavisi denizlerden yükselen Unesco tarafından korunan Aeolian Adaları (Vulcano, Lipari, Salina, Panarea, Stromboli, Filicudi ve Alicudi), adeta küçük birer cennet parçasıdır. Çarpıcı denizleri, yüzücüler, denizciler ve dalgıçlar için harika ativite ve spor olanakları sağlarken, gezginler tıslayan volkanlara tırmanabilir ve gurmeler tatlı Malvasia şarabını yudumlayabilirler.

Yedi adadan oluşan bölgeye ait en büyük ve en canlı olan ada Lipari’dir. Salina, mükemmel konaklama tesislerine ve iyi ulaşım bağlantılarına sahiptir. Stromboli ve Vulcano, nefes kesici volkanik görüntüsü ve kara kumlu plajları ile doğaseverleri ağırlamaktadır. Ultra-şık Panarea, düşük sezonda daha makul fiyatlara lüks yaşam sunarken, Filicudi ve Alicudi, maceranın tutkunları için karşı konulamaz bir çekiciliğine sahiptir.