Demre | pruva.com.tr
29
post-template-default,single,single-post,postid-29,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Demre

Demre

Kırmızı-beyaz renklerde kıyafet giyen ve uçan ren geyiği tarafından çekilen kızağı ile çocuklara hediyeler taşıyan yaşlı bir adam olarak tasvir edilen Noel Baba, aslında burada doğmuş, piskopos olmak için burada yetiştirilmiş ve Türkiye sınırları içerisinde toprağa gömülmüştür.

 

Birçok çocukluk hatırasına karışan Saint Nicholas, Türkiye’nin bir parçası olan bu topraklarda doğdu ve yaşadı. Doğum yeri, Antalya iline bağlı Gelemiş Köyü’ne bitişik olan antik Patara şehridir. Eğitiminin ardından Saint Nicholas, bugün Demre kasabası olan Myra’nın piskoposu oldu. Demre’de mezarının da olduğu Aziz Nikolaos’un anısına inşa edilmiş bir kilise bulunuyor. Türkiye’ye yaptığınız ziyarette, birkaç günde tüm yerleşim yerlerini ziyaret ederek Saint Nicholas’ın izlerini takip edebilir ve size sunduğu doğal güzelliğin ve tarihi mirasın tadını çıkarabilirsiniz.