İTALYA - Porto Cervo - Bonifacio | Yat Kiralama
20419
page-template-default,page,page-id-20419,page-child,parent-pageid-20215,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

İTALYA – Porto Cervo – Bonifacio

İTALYA – Porto Cervo – Bonifacio

Dockside ambiance in Porto Cervo

PORTO CERVO –

Costa Smeralda’nın engebeli doğu kıyısında yapacağınız kısa bir gezinti, sizi Porto Cervo’ya getirecektir. Ağa Han, kayalıklar üzerinde, korunaklı plajlara hakim ve muhteşem deniz manzaralı bir tesis inşa ettikten sonra, bölge dünyanın en seçkin yerlerinden biri haline geldi. Şehirde, Stella Maris Kilisesi içinde El Greco tarafından boyanmış ‘Sad Madonna’ tablosu bulunur. Romalı mimar Michel Busiri Vici’nin tasarladığı modern çizgileri ve beyaz rengi ile öne çıkan bu kilisenin yanı sıra şehir merkezinde bulunan çok sayıda özel butik ve mağazadan oluşan çarşısı da aynı mimar tarafından yaratılmıştır. Aslen küçük bir balıkçı köyü olan Porto Cervo, şimdi güzel villaları ve lüks otelleri ile en trend tatil yerlerinden biridir. Merkezde bulunan eski bir liman ve gösterişli marina yanısıra Akdeniz tarzı mağazaları ve restoranları ile birlikte turistlerin odak noktası olan Porto Cervo’da bir gece geçireceğiz.

PEVERO –

Porto Cervo plajları arasında en popüler olan Pevero plajı iki plajdan oluşur: Piccolo Pevero plajı (Spiaggia del Piccolo Pevero) ve Grande Pevero plajı (Spiaggia del Grande Pevero). Her iki plaj da Porto Cervo’nun sadece 3 kilometre güneyinde ve Costa Smeralda’nın en çarpıcı bölgelerinden biri olan Romazzino plajının 2.5 km kuzey-batısında yer almaktadır.

GRANDE PEVERO –

Kuzey tarafında yer alan, bir gölet ve küçük kum tepeleriyle desteklenen Grande Pevero plajı, yaklaşık 300 metrelik bir alanı kapsar ve yaz aylarında Pevero Körfezi’nde dinlenen bir yatlar için hoş manzaralar sunar.

Pevero Beach

PICCOLO PEVERO –

Küçük Golfo Pevero köyündeki Piccolo Pevero, sadece 120 metre uzunluğundadır ve uzaktaki Isole di Li Nibani’nin görüş alanına doğru yönü kuzey-doğuya bakar. Her iki plaj da sığ sulara sahiptir ve dolayısıyla çocuklar için çok uygundur. Piccolo Pevero’dan Grande Pevero’ya yürüyüş yapmak mümkündür, plajlar birbirinden yaklaşık 600 metre uzaklıktadır. Kalabalık geçen yüksek sezonda pek tercih edilen bir aktivite olmayabilir, ancak Sardunya Denizi’nin olağanüstü renklerini yansıtan manzarası eşliğinde muhteşem villallar ve özel bahçeler arasında gezerken kendinizi bir rüyada gibi hissedeceksiniz. Pevero plajına hakim alanda yaralanabileceğiniz birçok bar, otel, restoran ve mağaza bulunmaktadır.

3-Spargi

PORTISCO –

Costa Smeralda’nın güneyindeki Portisco plajı (Spiaggia di Portisco) ve çevresindeki plajlar, Costa Smeralda’nın en iyi plajlarından bazılarıdır. Portisco plajı, Portisco köyünün hemen kuzeyinde, Olbia’dan 15 kilometre uzaklıkta ve Porto Rotondo’daki Ira plajının hemen batısında yer alır. Portisco’da ayrıca mağazalar, restoranlar ve barların bulunduğu yat limanı vardır.

MADDALENA ADALARI –

Sardinya’nın kuzeydoğu kıyısında, Bonifacio Boğazı’nın içinde yer alan Maddalena Adası bölgesinde güne huzurlu bir başlangıç yaparak çevresinde bulunan Budelli, Caprera, Razzoli, Santa Maria, Santo Stefano ve Spargi plajlarında tropik bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu küçük kayalık adalar grubu, tarih öncesi zamanlardan beri yaşamaktadır. İtalya’nın mercanlar tarafından üretilen pembe kumları ile ünlü, en büyüleyici plajlarından biri olan Budelli, oldukça iyi korunan bir adadır. Cala d’Arena’nın (güneydoğu noktası) neredeyse ıssız küçük plajı ve Spiaggia Rosa (Pembe Plaj) ise tekneniz için en iyi bağlama yerleridir. Geceyi geçirmek için burada bulunan güzel bir alana demir atacağız.

maddalena island.
caprera

CAPRERA TO ISOLA MADDALENA –

Karada biraz zaman geçirmeyi planlıyorsanız eğer Isola Maddalena’daki liman kenti Cala Gavetta, güzel bir akşam geçirebileceğiniz bir yerdir. Kasabada bulunan mağazalar, restoranlar ve pizzacılar da harika vakit geçirdikten sonra ancak diğer koylara veya sahil kıyılarına demirlemeniz mümkündür. Muhteşem plajları ile ünlü ada, aynı zamanda kayalık granit arazisi ile de tanınır ve bölgenin tarihini keşfetmek isteyenler için antik kalıntılar mevcuttur.

ISOLA MADDALENA TO ISOLA SPARGI –

Cala Corsara’nında bulunduğu Isola Spargi koylarının şeffaf sularını yüzerek keşfedebilir, en güzel plajları olarak bilinen Cala Conneri ve Cala Petranera’yı ziyaret ettikten sonra korunaklı doğu sahilinde gece demirleyebileceğiniz Cala Grano’ya ulaşabilirsiniz. Bir kadeh lezzetli yerel şarapla güvertede uzanıp sadece Regina’nın sunabileceği huzurun ve sessizliğin tadını çıkarın.

Spargi
Budelli

ISOLA SPARGI TO ISOLA DI BUDELLI –

Akdeniz’in olağanüstü adalarından biri olarak kabul edilen Maddalena Takımadaları arasında bulunan Isola Budelli muhteşem güzelliği ile göz alıcıdır. Adanın güney doğu kısmında, mercan ve deniz kabuklarının mikroskobik parçalarının yasımasıyla meydana gelmiş muhteşem rengi ve yeşil doğası ile çarpıcı bir kontrast oluşturan, dünyaca ünlü “Spiaggia Rosa” veya “Pink Beach” e mutlaka gitmelisiniz.

PORTO VECCHIO –

Porto-Vecchio, Korsika’nın “Güzellik ve Kontrastlar Adası” olarak bilinir. Korsika’nın St-Tropez’i adıyla nam salmış Porto-Vecchio, ziyaretçilerin rahatlayabilecekleri, kendilerini şımartabilecekleri ya da tüm gece partileyebilecekleri son derece şık ve popüler bir turizm beldesi haline geldi. Yaz boyu kalabalık dans pistlerinden uzak bir koyda ya da dağ yollarını keşfederek büyüleyici ve renkli manzaraların sunduğu huzur ve sükûnetin tadını çıkarmak aynı derecede mümkün.

vecchio
bonifacio(2)

BONIFACIO –

Öğle yemeği ve yüzmek için Santa Maria’ya gitmeden önce hafif bir kahvaltının tadını çıkarın. Kasabanın manzarası büyük yeşil ağaçlardan oluşur ancak kasabaya ait öne çıkan özellikler başlıca; meydanı renklendiren antik zeytin ağaçları, denizden yükselen yamaçlar üzerine inşa edilmiş, yapımı 1050 yılına dayanan beyaz renkli kilisesi, körfezi ve sahili koruyan görkemli İspanyol Kulesi’dir. Korsika adasındaki en eski kasaba olan Bonifacio’ya yelken ile giriş yapacağınız zaman kıyı tarafını kapayan kapının açılması ile tamamen korunan bir limanın açığa çıktığı sihirli bir an yaşayacaksınız. Binlerce yıllık tarihe sahip bu antik kale kasabasında bulunan mükemmel deniz ürünleri restoranlarından birinde akşam yemeğinin tadına doyamayacaksınız. Geceyi bu etkileyici limanda geçireceğiz