Dubrovnık | pruva.com.tr
15896
post-template-default,single,single-post,postid-15896,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Dubrovnık

Dubrovnık

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Dubrovnik, özgün kültürel zenginliğe (Dubrovnik Cumhuriyeti, 1272 Statüsü) ve doğal güzelliğe sahip dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biridir. İstisnai bir politik ve kültürel tarihin yaşadığı bu şehir, Akdeniz’in en çekici ve ünlü şehirleri arasında yerini almıştır. Olağanüstü doğal güzellikleri ve iyi korunmuş tarihi eserlerin yanı sıra, Dubrovnik ayrıca ziyaretçilerine yüksek kalitede hizmet sunmaktadır.

Dubrovnik’te yaşayan insanlar, kendilerini dünyanın en güzel yerinde yaşadıklarına inanırlar. Doğal güzelliklerine şiirler yazılan şehir, ılık iklimi, mavi gökyüzü, berrak turkuaz yeşili suların vurduğu çok sayıda koy ve kumlu plajların bulunduğu, zengin Akdeniz ve subtropikal bitki örtüsü ile kaplı sarp kayalıklarıyla hem büyüleyici hem de ürkütücü bir güzelliğe sahip olan dünyada eşi benzerinin bulunmadığı bir yer.