Maddalena Adaları | pruva.com.tr
15979
post-template-default,single,single-post,postid-15979,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Maddalena Adaları

Maddalena Adaları

Maddalena Adaları

Sardinya’nın kuzeydoğu kıyısında, Bonifacio Boğazı’nın içinde yer alan Maddalena Adası bölgesinde güne huzurlu bir başlangıç yaparak çevresinde bulunan Budelli, Caprera, Razzoli, Santa Maria, Santo Stefano ve Spargi plajlarında tropik bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu küçük kayalık adalar grubu, tarih öncesi zamanlardan beri yaşamaktadır. İtalya’nın mercanlar tarafından üretilen pembe kumları ile ünlü, en büyüleyici plajlarından biri olan Budelli, oldukça iyi korunan bir adadır. Cala d’Arena’nın (güneydoğu noktası) neredeyse ıssız küçük plajı ve Spiaggia Rosa (Pembe Plaj) ise tekneniz için en iyi bağlama yerleridir.

Caprera to Isola Maddalena

Karada biraz zaman geçirmeyi planlıyorsanız eğer Isola Maddalena’daki liman kenti Cala Gavetta, güzel bir akşam geçirebileceğiniz bir yerdir. Kasabada bulunan mağazalar, restoranlar ve pizzacılar da harika vakit geçirdikten sonra ancak diğer koylara veya sahil kıyılarına demirlemeniz mümkündür. Muhteşem plajları ile ünlü ada, aynı zamanda kayalık granit arazisi ile de tanınır ve bölgenin tarihini keşfetmek isteyenler için antik kalıntılar mevcuttur.

Isola Maddalena to Isola Spargi

Cala Corsara’nında bulunduğu Isola Spargi koylarının şeffaf sularını yüzerek keşfedebilir, en güzel plajları olarak bilinen Cala Conneri ve Cala Petranera’yı ziyaret ettikten sonra korunaklı doğu sahilinde gece demirleyebileceğiniz Cala Grano’ya ulaşabilirsiniz. Bir kadeh lezzetli yerel şarapla güvertede uzanıp sadece Regina’nın sunabileceği huzurun ve sessizliğin tadını çıkarın.

Isola Spargi to Isola Di Budelli

Akdeniz’in olağanüstü adalarından biri olarak kabul edilen Maddalena Takımadaları arasında bulunan Isola Budelli muhteşem güzelliği ile göz alıcıdır. Adanın güney doğu kısmında, mercan ve deniz kabuklarının mikroskobik parçalarının yasımasıyla meydana gelmiş muhteşem rengi ve yeşil doğası ile çarpıcı bir kontrast oluşturan, dünyaca ünlü “Spiaggia Rosa” veya “Pink Beach” e mutlaka gitmelisiniz.